Wiosna i konkurs plastyczny w bibliotece w Okocimiu

Dodano: 15 kwietnia 2014

28 marca „Wesołe Słoneczka” powitały wiosnę. Na początku spotkania dzieci wysłuchały listu. który nadesłała dla nich Pani Wiosna. Później rozpoczęła się dyskusja na temat zwiastunów wiosny. Dzieci umiały wymienić jakie kwiatki kwitną wiosną, jakie ptaszki przylatują do Polski z ciepłych krajów. Na koniec spotkania mogły się wykazać dużą wyobraźnią twórczą malując wspólnie portret Pani Wiosny.

11 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „PISANKA WIELKANOCNA”.
Współorganizatorem i fundatorem nagród było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej. Konkursowe pisanki wykonały dzieci w wieku przedszkolnym. Prace były piękne, wykonane różną techniką. Komisja przyznała trzy wyróżnienia dla:

• Magdaleny Martyka
  • Amelii Ledzińskiej
  • Emilii Konopka

Wg. Komisji wszystkie prace zasługują na nagrodę, stąd każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek.