Finisaż wystawy "Ślad na papierze"

Dodano: 20 czerwca 2014

13 czerwca 2014 roku miał miejsce finisaż zbiorowej wystawy "Ślad na papierze: ekslibrisy, grafiki, rysunki" eksponowanej w Sali wystawienniczo-odczytowej od maja do połowy czerwca. Kuratorem tej prestiżowej ekspozycji był Sławomir Nitendel - artysta, pedagog, podróżnik i badacz kultury wschodniej. Wystawa skupiała prace uznanych w całym kraju artystów, a niektórzy z nich jak Marcin Cziomer, Jerzy Dmitruk, Krzysztof Bojarczuk przybyli na jej finisaż. Marcin Cziomer, doktor Akademii Krakowskiej im. Frycza Modrzewskiego, grafik oraz pomysłodawca idei wystawiania ekslibrisów w bibliotekach naszego kraju, wspomniał o zbliżającym się jubileuszu 500-lecia pierwszego polskiego ekslibrisu z 1516 roku, wykonanego dla biskupa Macieja Drzewickiego. Jednym z zaproszonych gości był także Andrzej Znamierowski prowadzący Galerię Ekslibrisu w Krakowie, który podkreślił intymny charakter sztuki ekslibrisu w pełni zrozumiałej tylko dla dwóch osób: twórcy i jego właściciela.

Uczestnicy wystawy mieli rzadką okazję zobaczyć różnorodne formy współczesnego ekslibrisu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta niezwykła wystawa mogła się odbyć.

Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy Finisaż wystawy