Książka prof. Paulina Moszczyńskiego

Dodano: 4 sierpnia 2014

W książce pt. "Spotkania z Profesorem Julianem Aleksandrowiczem", profesor ukazany został nie tylko jako wybitny lekarz, intelektualista i uczony, ale przede wszystkim jako pełen serdeczności mentor naukowy i  życzliwy kolega młodych lekarzy. Autor uzyskał dwie specjalizacje, doktorat i  habilitację pod kierunkiem profesora Aleksandrowicza chociaż cały czas był lekarzem Szpitala Powiatowego w Brzesku. Relacje dokumentowane nigdzie nie publikowanymi zdjęciami, z magicznej, trwającą ponad dwie dekady przyjaźni z profesorem Julianem Aleksandrowiczem, z rozlicznych spotkań towarzyskich i  zawodowych są pełne dynamizmu i zaskakujących Czytelnika sytuacji. Niektóre z nich wydają się nieprawdopodobne, ale były prawdziwe. W tle spotkań nie brak opisów z życia krakowskiego, warszawskiego i  łódzkiego środowiska akademickiego, działalności autora w  organizacjach pozarządowych w Tarnowie, Krakowie i  Warszawie oraz jego życie rodzinne.

Książka dostępna w naszej bibliotece

Książka prof. Paulina MoszczyńskiegoKsiążka prof. Paulina Moszczyńskiego