100 rocznica wybuchu I wojny światowej

Dodano: 7 sierpnia 2014

Zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga, który został dokonany 28 czerwca 1914 roku w Sarajewie jest uznawany za bezpośrednią przyczynę wybuchu pierwszej wojny światowej. Oficjalną datą przyjętą jako rozpoczęcie tego konfliktu jest 28 lipca 1914 r. Tego roku obchodzimy setną rocznicę wydarzenia i dla upamiętnienia osób biorących udział w wojennych wydarzeniach przygotowano w Bibliotece wystawę pt. "Wielka wojna (1914-1918) na ziemi brzeskiej". Plansze zawierają mapę z naniesionymi najważniejszymi wydarzeniami, kalendarium zdarzeń, nazwiska legionistów z regionu brzeskiego oraz zdjęcia z tamtego okresu. Ekspozycja została zawieszona w hallu bibliotecznym (I piętro RCKB) można ją będzie obejrzeć do końca roku.

100 rocznica wybuchu I wojny światowej100 rocznica wybuchu I wojny światowej100 rocznica wybuchu I wojny światowej100 rocznica wybuchu I wojny światowej