Nowatorska wystawa Waldemara Libery

Dodano: 9 września 2014

Do grona wydarzeń artystycznych odbywających się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku dołączyła ekspozycja prac Waldemara Libery "Relikty obojętności rzeczywistej", której otwarcie miało miejsce 3 września b.r.

Osobę artysty i jego dorobek przedstawił zgromadzonej publiczności historyk sztuki - Jerzy Wyczesany.

Autor wystawy urodził się w Tarnowie, obecnie mieszka w Brzesku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. W 2009 roku ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Waldemar Libera jest artystą malarzem, historykiem sztuki. Własne prace prezentował na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Inspiracje do tworzenia artysta czerpie m.in. z muzyki i filozofii, pomysłów dostarczają mu również przedmioty znalezione. Wystawa przedstawia prace, w których autor wykorzystał w nowatorski sposób zniszczone i zniekształcone przedmioty codziennego użytku, ekrany komputerów, elementy elektroniczne. Stosując technikę kolażu i asamblażu, artysta nadał im nowe oblicze, dzięki czemu stały się one dziełami sztuki. Na przykładzie jego prac można zaobserwować proces odnawiania się bezużytecznych i  zdegradowanych przedmiotów.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku.

Dzieła Waldemara Libery można obejrzeć w Sali wystawienniczo-odczytowej w RCKB do końca września.

Chętnych serdecznie zapraszamy.