Pół żartem pół kwiatem

Dodano: 22 września 2014

Pół żartem pół kwiatem - to tytuł wydarzenia artystycznego jakie miało miejsce w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w piątek 19 września. Wydarzenie to zainicjowała Katarzyna Pacewicz-Pyrek znana brzeska florystka i aktywna radna miejska. Cykl jej imprez artystycznych ma już mocne korzenie w Brzesku, gdyż od 10 lat organizuje różnego rodzaju happeningi, każdy o innej tematyce, w czasie których prezentuje sztukę układania kwiatów.

Tego roku, podobnie jak i w ostatnich latach, dzięki współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z Miejskim Ośrodkiem Kultury można było zobaczyć połączone wysiłki florystki i stylistek. Mieliśmy także okazję obejrzeć kompozycje florystyczne z wykorzystaniem jabłek i kapusty ozdobnej, wśród których przechadzały się modelki prezentujące nowe trendy makijażu oraz fryzur. Stylizacje modelek wykonały właścicielki studia urody Marsylia z Brzeska.

Tym razem impreza została ulokowana na parterze budynku, a modelki prezentując misternie przygotowane stylizacje schodziły do widzów głównymi schodami. Miejmy nadzieję, że ta impreza zachęci młodych twórców do prezentowania swoich pomysłów w przestronnych wnętrzach RCKB.