Małgorzata Gutowska-Adamczyk gościem brzeskiej Biblioteki

Dodano: 31 października 2014

24 października z gimnazjalistami z PG nr 2 spotkała się Małgorzata Gutowska-Adamczyk - autorka mi. in. książek dla młodzieży Niebieskie nitki, 110 ulic, 220 linii oraz bestsellerowej sagi Cukiernia pod Amorem.

Pani Małgorzata to sympatyczna i bezpośrednia osoba i takie było także spotkanie. Pisarka mówiła m. in. o dobroczynnym wpływie czytania na rozwój intelektualny i emocjonalny młodych ludzi oraz zachęcała do czytania, wskazując jak bardzo pomocna w rozwiązywaniu problemów nastolatków może być książka. Pani Małgorzata udzieliła także młodzieży cennej lekcji: czym kierować się w życiu i jak znaleźć szczęście.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki i sfinansowane ze środków Instytutu.