Wielka Liga Czytelników - półfinał w Brzesku

Dodano: 14 kwietnia 2015

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej 10 kwietnia odbył się półfinał konkursu "Wielka Liga Czytelników". W zmaganiach konkursowych uczestniczyły 4 drużyny.

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych rywalizowały drużyny z  Czchowa, Porąbki Uszewskiej i Sufczyna, a w kategorii klas 4-6 drużyna z Sufczyna. Dzieci młodsze rozwiązywały test , który dotyczył książki "Miś Uszatek" Czesława Janczarskiego, zaś starsze odpowiadały na pytania na podstawie "Misji profesora Gąbki" Stanisława Pagaczewskiego.

Skany testów konkursowych zostały wysłane do organizatorów. Finał odbędzie się w Katowicach 25 kwietnia 2015 roku w ramach "IV Wielkiej Zabawy Rodzinnej". Przy okazji konkursu dzieci zwiedziły brzeska książnicę i zapoznały się z ofertą biblioteczną.

Wielka Liga Czytelników to ogólnopolski konkurs czytelniczy, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wielka Liga w Katowicach.

Celem konkursu jest "tworzenie mody na czytanie wśród rodzin" oraz "wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych". Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych z klas 1-6.

Wielka Liga Czytelników - półfinał w BrzeskuWielka Liga Czytelników - półfinał w BrzeskuWielka Liga Czytelników - półfinał w BrzeskuWielka Liga Czytelników - półfinał w Brzesku