"Potrzeba ciszy..."

Dodano: 2 czerwca 2015

"Potrzeba ciszy..." to tytuł drugiego już wieczoru poezji Agaty Podłęckiej, który miał miejsce 29 maja w brzeskiej książnicy. Agata Podłęcka jest poetką, nauczycielką, założycielką i animatorką młodzieżowej Grupy Teatralnej GT , autorką scenariuszy sztuk teatralnych, montaży, kabaretów. W 2014 roku ukazał się jej debiutancki tomik poezji "Co ze mną, co z nami Janie Pawle II?".

Podczas spotkania poetka czytała swoje dotąd niepublikowane wiersze, mówiła o potrzebie i znaczeniu ciszy, o tym gdzie jej szukać . Opowiadała jak powstają jej wiersze, o swoich inspiracjach i ulubionych poetach. Pani Agata zaprezentowała się jako autorka wrażliwa na słowo, ale także potrafiąca się tym słowem bawić, czego efektem są nie tylko wiersze pełne powagi, ale także utwory humorystyczne. Zgromadzona publiczność miała również okazję posłuchać piosenek i wierszy ulubionych twórców poetki w wykonaniu młodzieży.

Dopełnieniem wieczoru była piękna, nastrojowa dekoracja, która przeniosła uczestników spotkania w miejsce ciszy, a ciepła i przyjazna atmosfera pozwoliła na chwilę zapomnieć o codzienności.