Projekcja musicalu "Lalka"

Dodano: 20 sierpnia 2015

Zapraszamy na musical "Lalka" na motywach powieści B. Prusa, w reż. Wojciecha Kościelniaka zrealizowany w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Spektakl będzie można zobaczyć dzięki brzeszczaninowi - Damianowi Styrnie, który jest autorem scenografii i animacji tego musicalu. Projekcja odbędzie się w nawiązaniu do Narodowego Czytania "Lalki" Bolesława Prusa. Bezpłatne bilety wstępu można odebrać w kasie MOK oraz w Wypożyczalni Działu Dorosłych PiMBP.

Damian Styrna
Grafik, scenograf, ilustrator. Absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej ASP. Od lat związany z zespołem Raz Dwa Trzy. Ma w swoim dorobku scenografie i animacje do koncertów i realizacji telewizyjnych (m.in. koncert zespołu Raz Dwa Trzy), festiwali ( m.in. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu). Współpracuje z Wojciechem Kościelniakiem. Przygotował m.in. oprawę scenograficzną do spektakli: Proces F. Kafki (PWST w Krakowie, 2008), Królowa Maab (Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej, Rybnik 2009), Idiota wg F. Dostojewskiego (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, 2009), Lalka wg B. Prusa (Teatr Muzyczny w Gdyni, 2010), Summertime (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2010), Hair (Teatr Muzyczny w Gliwicach, 2011), Śluby wg A. Fredry (PWST w Krakowie, 2011). Jest też autorem i reżyserem wielokrotnie nagradzanych teledysków zespołu Raz Dwa Trzy.