Questowe przygody z rodem Goetzów

Dodano: 20 listopada 2015

18 listopada 2015 roku, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku wyruszyła na "wyprawę odkrywców", by poznać dzieje rodu Goetzów.

Przygodę z Questem uczniowie rozpoczęli od znalezienia znaczenia słowa "Quest". Zastanawiali się czy jest to: pojedynczy fragment fabuły w grach komputerowych; amerykański komponent Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy może film przygodowy z 1996 r. Jednakże uczniowie doszli do wniosku, że "quest" to metoda odkrywania dziedzictwa miejsca, polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Pomimo deszczu i wiatru, których nie udało nam się przegonić, uczniowie świetnie się bawili zapoznając się z historią Jana Goetza i jego potomków, założeniem Browaru oraz dziejami Pałacu.

Dzięki tej nietypowej lekcji bibliotecznej uczniowie odkryli Dziedzictwo Goetzów Okocimskich i poznali ważną część z historii Brzeska.

Dla grup zorganizowanych (pow. 10 osób) oferujemy przejście trasy Questu wraz z bibliotekarzami PiMBP w Brzesku.

Questowe przygody z rodem GoetzówQuestowe przygody z rodem GoetzówQuestowe przygody z rodem GoetzówQuestowe przygody z rodem Goetzów