Tydzień z Internetem 2018 w Brzesku

Dodano: 22 marca 2018

21 marca 2018 r. w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty "Wiadomości ze świata", w których wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielczy. Zajęcia zorganizowano w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem".

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fake news? Co zrobić, by spojrzeć na to samo wydarzenie z innej perspektywy?

21 marca 2018 roku odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku warsztaty w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". Warsztaty nosiły tytuł "Wiadomości ze świata". Scenariusz został przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa i Polską Akcję Humanitarną.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielczy zagrali w grę, wcielając się w dziennikarzy. Jako reporterzy otrzymali do wykonania cztery zdania, dzięki którym zapoznali się z krytycznymi sposobami oceny informacji z Internetu.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz ósmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 2.000 instytucji i blisko 75.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa All Digital, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Więcej informacji:
tydzienzinternetem.pl/#tydzien