Narodowe Czytanie 2018

Dodano: 11 września 2018

W sobotę 8 września w całej Polsce czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Również w Brzesku, tradycyjnie, jak co roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników i mieszkańców Brzeska oraz okolic do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie".

Brzeskie "Narodowe Czytanie" rozpoczął występ młodzieży z Grupy Teatralnej GT działającej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku pod kierunkiem Agaty Podłęckiej. W drugiej części wydarzenia seniorzy z Grupy Teatralnej "Oto My" - Klubu Seniora "Przystań" w Wierzchosławicach zaprezentowali spektakl "Niepodległa" w reżyserii Katarzyny Gurgul. Spektakl, za pomocą słów i emocji przedstawił historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komentarzem do scen były odnoszące się do okresu sprzed stu lat fragmenty dokumentów i poezji z Antologii Niepodległości zaproponowanej przez Parę Prezydencką.

Uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość stemplowania własnych dzieł Stefana Żeromskiego okolicznościową pieczęcią, przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta. Dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli oznakować swoje książki, pieczęć ta będzie dostępna w wypożyczalni Działu Dorosłych do końca września.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznego "Narodowego" Czytania oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Pani Agaty Podłęckiej, która od kilku lat współorganizuje z Biblioteką "Narodowe Czytanie". Dziękujemy także Pani Katarzynie Gurgul za scenariusz, reżyserię i przygotowanie występu seniorów z Grupy Teatralnej "Oto My".