Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej

Dodano: 19 listopada 2018

15 listopada 2018 r. w naszej bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem "Wstań Polsko, Moja!"

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie III klasy gimnazjalnej. Uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze patriotyczne

Jury w składzie:

• Bożena Martyna - przewodnicząca - dyr. Przedszkola nr 10 w Brzesku
  • Karina Legutek - dyr. PiMBP w Brzesku
  • Bernadeta Klimek - kier. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Brzesku

Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji wyłoniło następujących laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe:
I miejsce: Kalina Czarnecka (PSP w Tymowej)
II miejsce: Zofia Strąk (ZS-P w Jadownikach) i Natalia Pajor (PSP w Dobrocieszu)
III miejsce: Katarzyna Jaszczyńska (ZS-P w Jadownikach)

Jurorzy przyznali także pięć wyróżnień, które otrzymali: Joanna Uryga (PSP w Kątach), Natalia Ogar (ZS-P w Łysej Górze), Emilia Malec (ZS-P w Łysej Górze), Anna Kiczka (ZS-P w Borzęcinie Dolnym), Amadeusz Bielerzewski (ZS-P w Bielczy)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania oraz książki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PiMBP w Brzesku.

Bardzo serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie.

Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji patriotycznejPowiatowy Konkurs Recytatorski poezji patriotycznejPowiatowy Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej