Relacje z wydarzeń / Z życia Biblioteki

Podsumowanie I półrocza 2017 r.

Brzeska Biblioteka aktywnie promuje czytelnictwo i stale poszerza ofertę kulturalną regionu brzeskiego. Organizowane imprezy i akcje korespondują z ogólnopolskimi trendami występującymi w kulturze.

Więcej  31.07.2017
"Zaczarowany świat wierszy" - konkurs recytatorski

30 marca 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Danuty Wawiłow "Zaczarowany świat wierszy" z okazji 75. rocznicy urodzin poetki i Światowego Dnia Poezji.

Więcej  30.03.2017
Alicja w Krainie Czarów

W naszej Bibliotece 2 i 10 marca odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie PSP nr 3 w Brzesku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Więcej  10.03.2017
Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych skończył właśnie 5 lat!

29 listopada 2016 r. nasi klubowicze świętowali swój mały jubileusz. Minęło właśnie pięć lat od rozpoczęcia działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w brzeskiej Bibliotece.

Więcej  29.11.2016
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna liderem województwa małopolskiego!

28 listopada ogłoszono wyniki 6 edycji Rankingu Bibliotek. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zajęła I miejsce w województwie małopolskim.

Więcej  28.11.2016
Facebook Twojej Biblioteki - szkolenie bibliotekarzy

Dwa razy do roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku organizuje seminaria szkoleniowe dla bibliotekarzy powiatu brzeskiego. W dniu 10 listopada 2016 roku odbyło się seminarium którego tematyka dotyczyła zakładania i prowadzenia profilu reprezentującego bibliotekę w serwisie Facebook. Efektem warsztatów są licznie założone fanpage bibliotek, co sugeruje aktywną współpracę pomiędzy bibliotekami w serwisie.

Więcej  10.11.2016
V Miesiąc Papieski w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku

Tegoroczny "Miesiąc Papieski" zainaugurowało otwarcie wystawy "Jan Paweł II na fotografiach Adama Bujaka" połączone ze spotkaniem z autorem zdjęć Adamem Bujakiem, które miało miejsce 4 października 2016 roku. Adam Bujak ...

Więcej  09.11.2016
Wakacje w Bibliotece

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wakacyjne zajęcia organizowane w Oddziale dla Dzieci brzeskiej Biblioteki.

Więcej  01.09.2016
Biblioteka w Brzesku - to lubię! - podsumowanie konkursu plastycznego

21 czerwca 2016 r. miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego "Biblioteka w Brzesku - to lubię!" zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci z okazji 70. rocznicy postania PiMBP w Brzesku. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy tematycznie związanej z biblioteką.

Więcej  22.06.2016
Odznaczenie dla Dyrektor Marii Marek

17 czerwca 2016 r. w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Brzesku podczas której Maria Marek - wieloletnia Dyrektor naszej Biblioteki otrzymała z rąk Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki tytuł honorowy "Medal na Wstędze za Zasługi dla Miasta Brzeska".

Więcej  17.06.2016