Bajkowy Bal Przebierańców

Dodano: 29 stycznia 2013

Karnawał to czas wesołej zabawy. Wpisując się w tę tradycję Oddział dla Dzieci co roku organizuje dla najmłodszych czytelników BAJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW. W tym roku zabawa odbyła się na zakończenie ferii - 26 stycznia. Zainteresowanie bibliotecznym Balem było ogromne. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 100 dzieci.

W pięknie udekorowanej sali przy wesołej muzyce bawiły się bajkowe postacie: królewny i rycerze, biedronki i pszczółki, Indianie, strażacy, wróżki, czarownice, itd. Dużą niespodzianką było pojawienie się na balu Wróżki-Siwuszki, która została „wodzirejem” bibliotecznej zabawy.

Kiedy dzieci usłyszały pierwsze rytmy muzyki, wszystkie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Na maluchy czekało wiele atrakcji – konkursy (m. in.: taniec z balonami, mumia, bajkowe zagadki), tańce „solo” i w parach, taneczne korowody, wspólne zabawy (Mam chusteczkę haftowaną, Ojciec Wirgiliusz) oraz słodkie „co-nieco”. We wspaniałej zabawie uczestniczyli nie tylko najmłodsi, ale także rodzice i dziadkowie, którzy przybyli na bal razem ze swoimi pociechami oraz pracownicy PiMBP. Oprawę muzyczną podczas balu zapewnił pan Krzysztof Szydłowski. Zapełniony parkiet i uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że zabawa jest wyśmienita. Słodki poczęstunek i drobne nagrody w przygotowanych konkursach dodatkowo uatrakcyjniły zabawę.

Dzieci i rodzice rozchodzili się do domów w doskonałych humorach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Balu (tym małym i tym dużym) za wspólną zabawę. A kolejny bal już za rok :-)