Wiem wszystko o Unii Europejskiej

Dodano: 6 marca 2013

„Wiem wszystko o Unii Europejskiej” pod takim hasłem odbyła się lekcja europejska dla dzieci 5 i 6 letnich z Przedszkola nr 4 w Brzesku. Temat został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywateli UE.

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z mapą Europy oraz krajami należącymi do Unii. Obejrzały prezentację multimedialną (opracowaną na podstawie materiałów zamieszczonych na stronie internetowej Centrum Informacji Europejskiej), która przybliżyła tematykę europejską (m. in. symbole UE, banknoty i monety euro). W trakcie „podróży po krajach Unii Europejskiej” dzieci poznawały także symbole poszczególnych państw, ich stolice i uczyły się jak powiedzieć „cześć” w językach krajów należących do UE. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę – obrazek z Syriuszem – maskotką UE.

Wiem wszystko o Unii EuropejskiejWiem wszystko o Unii EuropejskiejWiem wszystko o Unii Europejskiej