Sławomir Jabłoński gościem biblioteki

Dodano: 9 marca 2013

7 marca 2013 r w sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbył się wernisaż prac znanego bocheńskiego artysty - Sławomira Jabłońskiego.

W klimat wystawy wprowadził wszystkich zebranych sam autor opowiadając o swojej artystycznej drodze, pasjach i twórczych fascynacjach. W jej otwarciu wzięło udział wielu sympatyków i przyjaciół artysty z Bochni, Nowego Wiśnicza i Krakowa.

Wystawa obejmuje prace malarskie ale jak sam twórca zaznaczył żadna technika artystyczna nie jest mu obca a jedną z jego ulubionych jest tkactwo. W jego twórczości miały też miejsce liczne eksperymenty zwłaszcza z tkaniną artystyczną.

Dorobek twórczy Sławomira Jabłońskiego związany jest głównie z czterema miejscowościami, które wywarły duży wpływ na jego życie - Niepołomicami, Nowym Wiśniczem, Krakowem i Bochnią. Ważną część dorobku artystycznego stanowią pejzaże Bochni i jej okolic. Znaczna część prac przedstawia kwiaty, martwą naturę oraz formy abstrakcyjne. Inspiracją jest również szeroko rozumiana sztuka sakralno-ludowa.

Artysta wielokrotnie prezentował swoje prace artystyczne m.in.: w Galerii „Fakt” w Nowym Wiśniczu, Galerii BWA w Dębicy, Galerii Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Bochni, na Zamku Królewskim w Niepołomicach oraz w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

Wystawę można oglądać do końca marca w Sali Wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Serdecznie zapraszamy.