Radość czytania - spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dodano: 14 marca 2013

12 marca po raz kolejny odwiedziła nas Renata Piątkowska. Tym razem pisarka spotkała się z uczniami z PSP nr 2. Pani Renata jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci (m. in. Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku). Jest również laureatką wielu prestiżowych nagród, a kilka Jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała kilka swoich najnowszych książek, a wśród nich Gdyby jajko mogło mówić (książka o polskich zwyczajach) oraz Zbój. Opowiadania o koniach i konikach. Przybliżyła również młodym czytelnikom polskie przysłowia, wyjaśniając ich znaczenie w zabawnych historyjkach zawartych w książce Z przysłowiami za pan brat. Plany i marzenia dzieci związane z wyborem zawodu przedstawiła z kolei w opowiadaniach A może będzie właśnie tak.

Bohaterami książek Renaty Piątkowskiej są, co sama wielokrotnie podkreślała podczas spotkania, dzieci z dużym poczucie humoru i głową pełną zwariowanych pomysłów. Dzieci przeżywające ciekawe przygody, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu każdemu dziecku i w każdej rodzinie.

Spotkanie było niezwykle udane. Z jednej strony to na pewno zasługa samej Pani Renaty Piątkowskiej, ale równie ważne było zainteresowanie i aktywność dzieci uczestniczących w spotkaniu. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że Autorce towarzyszyła zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek. Jej wspaniała interpretacja doskonale podkreślała humor opowiadań i była niewątpliwie dodatkową atrakcją spotkania.