Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?

Dodano: 10 maja 2013

Właśnie na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie Gimnazjum nr 1 w Brzesku, którzy wzięli udział w zajęciach mających na celu pogłębienie ich wiedzy o powiecie brzeskim.

Młodzież korzystając z różnorakich źródeł odpowiadała na pytania z zakresu administracji, przyrody i geografii powiatu brzeskiego, kultury i atrakcji turystycznych. Korzystając z mapy powiatu podawali najważniejsze elementy charakteryzujące tą jednostkę administracyjną.

W czasie zajęć stworzyli własne mapy z zaznaczonymi obiektami zabytkowymi. Wyszukując informacji w różnorodnych źródłach, zwracali szczególną uwagę na wiarygodność i aktualność źródła. Poznając różnorodne elementy powiatu brzeskiego zapoznawali się jednocześnie z zasadami doboru i selekcji informacji.

Lekcja odbyła się 10 maja 2013 roku i została zorganizowana w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym.

Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?Co jest wyjątkowego w regionie brzeskim?