Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko

Dodano: 15 maja 2013

Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do poznawania ciekawych ludzi związanych z książką. 13 maja 2013 r. do brzeskiej biblioteki zaprosiliśmy autora książek dla dzieci i młodzieży – Pana Kazimierza Szymeczko. W spotkaniu z pisarzem wzięła udział młodzież z PG nr 1 i PG nr 2 w Brzesku.

Tematem przewodnim spotkania była historia życia i twórczości Juliana Tuwima, ale przy okazji Pan Kazimierz bardzo barwnie opowiadał także o swojej twórczości. Młodzież miała okazję poznać jego pasje i zainteresowania. Dowiedziała się, że kocha historię, a nie lubi szufladkowania i dlatego pisze dla różnych grup wiekowych i porusza różne tematy. Kazimierz Szymeczko nawiązał doskonały kontakt z uczestnikami spotkania. Chętnie odpowiadał na liczne pytania i pozował do wspólnej fotografii. Na zakończenie można było otrzymać od pisarza pamiątkowy autograf.