Brzeskie Dni Ksiazki w Oddziale dla Dzieci

Dodano: 5 czerwca 2013

Tegoroczne multimedialne lekcje biblioteczne prowadzone w ramach Brzeskich Dni Książki poświęcone były Julianowi Tuwimowi i Kornelowi Makuszyńskiemu. „Julian Tuwim bawi i uczy” – pod takim hasłem przebiegały spotkania z dziećmi z klas I-III, podczas których uczniowie mieli okazję nie tylko poznać życie i twórczość ulubionego poety, ale także pospacerować po Łodzi jego śladami. „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu” to z kolei temat przewodni lekcji dla uczniów z klas IV-VI. W trakcie spotkań prezentowana była biografia i dorobek literacki Kornela Makuszyńskiego – pisarza i poety. Ciekawym uzupełnieniem prelekcji były krótkie fragmenty filmu „Szatan z VII klasy” z roku 1960 i 2006. Brzeskie Dni książki służą też zapoznaniu najmłodszych dzieci z biblioteką, jej zbiorami i zasadami korzystania. Często dziecko właśnie z grupą przedszkolną po raz pierwszy przekracza progi biblioteki i zostaje jej czytelnikiem na długie lata. W tym roku przedszkolaki miały okazję udać się w „Cudowną podróż do świata książki”, dzięki której poznały „tajemnice” działalności biblioteki. W sumie we wszystkich lekcjach bibliotecznych uczestniczyło ponad 1000 dzieci.

W ramach Brzeskich Dni Książki odbyły się także dwa spotkania autorskie: z Barbarą Gawryluk (dla uczniów szkół podstawowych) i Kazimierzem Szymeczko (dla gimnazjalistów). Natomiast podsumowaniem Brzeskich Dni Książki będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Malowane wiersze Tuwima”, przeznaczonego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.