"Spadając, patrzeć w gwiazdy" - koncert literacko-muzyczny

Dodano: 6 lipca 2013

4 lipca 2013 r. miał miejsce koncert literacko- muzyczny z udziałem poety, eseisty Józefa Barana oraz aktora śpiewającego Andrzeja Słabiaka pochodzących z ziemi brzeskiej. Podczas spotkania Józef Baran promował swoją najnowszą książkę „Spadając , patrzeć w gwiazdy”, która stanowi trzeci tom dzienników poety. Pisarz opisuje w niej w sposób dowcipny, niekiedy satyryczny ostatnie cztery lata swojego życia. W trakcie spotkania autor książki próbował wyjaśnić tytuł książki , który jak się okazało, zaczerpnął z zasłyszanej opowieści. Symbolizuje on przemijanie i nadzieję . Doskonałym uzupełnieniem czytanych fragmentów książki były ciekawe interpretacje muzyczne w wykonaniu aktora Andrzeja Słabiaka. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej , radosnej i refleksyjnej atmosferze. Nie zabrakło również aplauzu oraz spontanicznych reakcji publiczności. Uczestnicy spotkania mieli okazję otrzymać autografy oraz podzielić się wspomnieniami.