Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem

Dodano: 6 listopada 2013

25 października 2013 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, filia Mokrzyska odbyło się spotkanie z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach.

Pisarz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, a także o książkach, których jest autorem. Jego powieści to między innymi: Wszystkie lajki Marczuka, Kiedy chodziłem z Julką Maj, A niech to czekolada. Uwagę zgromadzonych uczniów przykuł, opowiadając o trudnej pracy leksykografa.

Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in.: napisane przez niego książki. Podczas spotkania nawiązał się bardzo ciekawy dialog pomiędzy pisarzem a uczniami. Autor wciągnął w dyskusję na temat zainteresowań literackich wszystkich uczestników. W pewnym momencie zaczął zadawać pytania w języku angielskim, co spotkało się z żywą reakcją uczniów, którzy chętnie i spontanicznie odpowiadali. Autor wprowadził młodzież w temat swoich opowieści, jednak w najważniejszym momencie urywał historię tym samym zachęcając ich do samodzielnej lektury. Po krótkich rozmowach przyszła część na pytania od publiczności.

Młodzi czytelnicy wykazali się dużą wiedzą na temat różnorodnej literatury, co bardzo pozytywnie odebrał nasz gość. Wielu uczestników spotkania zakupiło książki pisarza, które autor bardzo chętnie wzbogacał autografem.