Wystawa fotografii Joanny Maderskiej - "Maszkienice 2"

Dodano: 15 listopada 2013

Z inicjatywy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku 14 listopada miało miejsce otwarcie niezwykłej wystawy fotograficznej autorstwa Joanny Maderskiej. Ekspozycja zatytułowana „Maszkienice 2” tematycznie związana jest z miejscowością, w której artystka mieszka i tworzy.

Joanna Maderska jest absolwentką WSP w Krakowie. Dyplom w Pracowni Fotografii uzyskała pod kierunkiem prof. Haliny Cader-Pawłowskiej. Od początku swojej pracy zawodowej angażuje się w promocję twórczości plastycznej dzieci i młodzieży. Jej uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów plastycznych i fotograficznych. Na swoim koncie ma 5 wystaw indywidualnych. Uczestniczyła również w kilkunastu wystawach zbiorowych a swoje prace wystawiała m. in. w Krakowie, Tarnowie, Brzesku i Czchowie. Uprawia twórczość z pogranicza fotografii i malarstwa, fotografii i form przestrzennych.

Obecna podczas wernisażu profesor Halina Cader-Pawłowska przybliżyła postać swojej studentki a także wprowadziła zebranych gości w tematykę prezentowanych prac . Opowiedziała o jej inspiracjach twórczych najczęściej czerpanych z natury oraz stosowanych technikach.

Wystawę można obejrzeć w Sali wystawienniczo-odczytowej w RCKB do końca listopada. Chętnych serdecznie zapraszamy.