Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.

Dodano: 25 listopada 2013

Barbara Gawryluk pisarka, tłumacz i dziennikarka Radia Kraków 20 listopada 2013 r., była gościem Biblioteki Publicznej w Porębie Spytkowskiej i w Jadownikach. Tematem spotkań z uczniami klasy pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej były książki, których bohaterami są Baltic, Dżok oraz Kaktus. Za tajemniczymi imionami kryją się losy 3 różnych psów. Na początku autorka opowiedziała historię psa, który przez 4 dni płynął na krze, najpierw po Wiśle, później po Bałtyku, na którym został szczęśliwie uratowany. Kolejną książką opartą na prawdziwych zdarzeniach jest „Dżok” – historia niezwykłego psa, którego pomnik znajduje się na bulwarach wiślanych w Krakowie, w pobliżu Wawelu. Młodzi czytelnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści pisarki o wyjątkowych zwierzakach. Barbara Gawryluk zaprezentowała również inne książki swojego autorstwa. Wśród nich „Małych bohaterów” – zbioru opowiadań o heroicznym zachowaniu dzieci w sytuacji zagrożenia. To prawdziwe historie, które zostały zebrane w dziennikarskiej pracy pisarki. Barbara Gawryluk jako tłumacz szwedzkiej literatury, pod koniec spotkania wyjaśniła co znaczy słowo : blåbärspaj, gdyż jest to jej ulubiony szwedzki deser. Autorka chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć, rozdawała autografy oraz wpisywała dedykacje do zakupionych książek.

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.

 

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Gawryluk w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach.

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe