Joanna Siedlecka o Magdalenie Samozwaniec i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Dodano: 29 listopada 2013

Najlepsza studentka Kapuścińskiego, ikona niezależnego dziennikarstwa, autorka takich bestsellerów jak „Jaśnie panicz”, „Mahatma Witkac” „Pan od poezji”– Joanna Siedlecka była wczoraj gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Motywem przewodnim spotkania był siostrzany duet Magdaleny Samozwaniec i Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, wywodzących się ze słynnego rodu Kossaków, którego kulisy życia w barwny sposób odsłoniła autorka.

W swojej prelekcji Joanna Siedlecka opowiedziała również o swoich publikacjach, o ich powstawaniu, pozyskiwaniu i gromadzeniu materiałów. Jej dziennikarskie podejście skłaniało ją do poszukiwania informacji o pisarzach we wspomnieniach ich bliskich oraz znajomych. Dzięki temu stworzyła interesujące utwory, w których ukazuje wiele aspektów życia prywatnego opisywanych pisarzy.

Sympatyczna atmosfera spotkania skłaniała do zadawania wielu pytań.