Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!

Dodano: 27 czerwca 2011

25.06.2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku. Uroczystości rozpoczęły się od symbolicznego przecięcia wstęgi w holu obiektu. Następnie biskup tarnowski Wiktor Skworc dokonał poświęcenia centrum. Blisko 200 – stu zaproszonych gości zebrało się w sali audytoryjnej, aby uczestniczyć w uroczystościach m. in. posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych. Gospodarz uroczystości Grzegorz Wawryka dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji jednej z największych inwestycji z ostatnich lat i z tej okazji wręczył 20 okolicznościowych statuetek. Burmistrz złożył również serdeczne podziękowania Jego Ekscelencji Księdzu biskupowi Wiktorowi Skworcowi, Marszałkowi Województwa Małopolskiego Markowi Sowie oraz wicemarszałkowi Romanowi Ciepieli. Pani Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej została uhonorowana z rąk posła Jana Musiała medalem za długoletnią pracę i ogromne poświęcenie przyznanym przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Maria Marek dziękowała burmistrzowi i radnym za zaangażowanie jakie włożyli w budowę RCKB.

Po zakończeniu części oficjalnej można było wysłuchać krótkich referatów przybliżających postać bł. Jana Pawła II oraz sylwetki znanych brzeskich twórców. Uroczystość uświetniło otwarcie wystawy Eugeniusza Molskiego „Piękny świat V”. W dalszej części młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawiła część artystyczną. Po południu obiekt został udostępniony dla zwiedzających mieszkańców.

Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne otwarte!