Bractwo rycerzy w Brzesku

Dodano: 6 grudnia 2013

3 grudnia gościł u nas Andrzej Grabowski – poeta, satyryk i publicysta, autor licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureat „Orderu Uśmiechu”, przewodniczący krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Spotkanie autorskie, w którym wzięli udział uczniowie z PSP nr 3 w Brzesku, poświęcone było książce Bractwo rycerzy. Książka opisuje przygody grupy przyjaciół. Akcja rozgrywa się na kolonii w Sulejowie, wokół murów tamtejszego opactwa Cystersów, które kryją wiele fascynujących tajemnic.

-Bohaterowie urządzają niebezpieczne zawody, tropią złodziei i szukają ukrytych skarbów – opowiadał autor. Czytał także zabawne fragmenty, wywołując w ten sposób wybuchy śmiechu wśród dzieci. Ale Bractwo rycerzy nie było jedynym tematem poruszanym w trakcie spotkania. Młodzi czytelnicy rozmawiali z pisarzem m. in. o jego pomysłach na nowe powieści i doświadczeniach literackich. Uczestnicy spotkania mieli też możliwość zakupienia książek, które opatrzone zostały dedykacją autora.

Galeria zdjęć

Bractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w BrzeskuBractwo rycerzy w Brzesku

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe