Źródła cyfrowe, zagadki fotograficzne czyli ... dobra zabawa w Bibliotece

Dodano: 14 stycznia 2014

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku mieli okazję wziąć udział w warsztatach bibliotecznych, podczas których poznawali różnorodne źródła informacji dostępne w Internecie. Omawialiśmy zasoby które są godne polecenia dla gimnazjalistów, ale też przydatne będą na dalszych etapach kształcenia.

W czasie zajęć uczniowie otrzymali zestaw zdjęć archiwalnych do rozpoznania. Wykorzystując wyszukiwarki internetowe, katalog biblioteki i biblioteki cyfrowe odkrywali kogo przedstawiają zdjęcia.

W trakcie całego spotkania poznali funkcjonalność następujących projektów internetowych: Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej, katalog brzeskiej Bibliografii Regionalnej, Małopolska Biblioteka Cyfrowa, Biblioteka Cyfrowa POLONA, serwis IBUK LIBRA, Way Back Machine, Biblioteka internetowa Wolne Lektury, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Gutenberg Projekt, International Children’s Digital Library.

Udział w tego typu lekcjach jest możliwy również dla innych szkół na szczeblu gimnazjalnym – w warsztatach może jednocześnie wziąć udział 15 osób. Chętnych do udziału – proszę o kontakt na adres: bibliografia@bibliotekabrzesko.pl

Źródła cyfrowe, zagadki fotograficzne czyli ... dobra zabawa w BiblioteceŹródła cyfrowe, zagadki fotograficzne czyli ... dobra zabawa w Bibliotece