Damian Styrna - Scenografie

Dodano: 29 stycznia 2014

Każdy kto odwiedza Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku nadal ma okazję poznać tajniki pracy scenografa – Damiana Styrny.

Na II piętrze budynku zaprezentowane są plansze zawierające szczegóły projektów Damiana Styrny na potrzeby takich spektakli muzycznych jak: „Chłopi” Władysława Reymonta, „Lalka” Bolesława Prusa, „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa – wszystkie w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakle ze scenografią Styrny realizowane były m.in. w teatrach muzycznych w Gdyni, Wrocławiu, Kaliszu, Krakowie i Warszawie.

Ciekawe zajęcia z Damianem Styrną udało się zorganizować dla młodzieży. Dotychczas odbyły się już dwa spotkania warsztatowe w czasie których uczniowie brzeskich gimnazjów mogli posłuchać o warsztacie pracy scenografa, o możliwościach technicznych scen teatrów muzycznych. Damian Styrna zaprezentował również fragmenty zrealizowanych spektakli – które zilustrowały uczniom efekty wielomiesięcznych prac reżysera, scenarzysty, choreografa, autorów piosenek, orkiestry i aktorów.

Uzupełnieniem warsztatów, a jednocześnie propozycją dla szerszego grona odbiorców jest projekcja przedstawienia teatralnego „Chłopi” Władysława Reymonta, która odbędzie się w RCKB 6 lutego 2014 r. o 17:00. Nagranie, które zostanie zaprezentowane, zarejestrowano w dniu premiery sztuki – 06.09.2013 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bezpłatne bilety wstępu można odebrać w sekretariatach Biblioteki i MOK. Liczba miejsc jest ograniczona.

Damian Styrna - ScenografieDamian Styrna - ScenografieDamian Styrna - Scenografie