Turystyka powiatu brzeskiego

Dodano: 19 lutego 2014

Kolejny raz gościliśmy w Bibliotece młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Tym razem tematem spotkania była turystyka i zabytki powiatu brzeskiego. W czasie trwania zajęć uczniowie pracowali nad własną mapą konkretnej gminy, na której nanosili najciekawsze miejsca, zabytki, ośrodki aktywnego wypoczynku, kompleksy zielone – wszystko co uznali za godne polecenia w czasie pieszych lub rowerowych wędrówek po powiecie brzeskim. Na końcu spotkania polecali najciekawsze oraz wyjątkowe miejsca, które szczególnie polecają do zobaczenia.

Na mapach znalazły się między innymi: Jazz Baszta Festiwal, bunkier odnaleziony pod płytą brzeskiego Rynku, budynek dawnego szpitala w Borzęcinie, pomniki, zajazdy i kawiarnie.

Oferta lekcji regionalnych obejmuje tematykę: administracja powiatu brzeskiego, geografia, turystyka i zabytki, historia Brzeska i powiatu oraz legendy regionalne. W zajęciach jednocześnie może wziąć udział 15 osób. Nauczyciele chętni do skorzystania z oferty spotkań proszeni są o kontakt z Działem Bibliograficzno-Informacyjnym: bibliografia@bibliotekabrzesko.pl

Zapraszamy!

Turystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiegoTurystyka powiatu brzeskiego