Relacje z wydarzeń

Wystawa w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W listopadzie 2018 r. minie 100 lat od momentu odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego przez cały rok towarzyszyć będzie nam wystawa pt.: "W drodze do wolności - region brzeski 1914-1918".

Więcej  24.01.2018
Świąteczna niespodzianka dla naszej biblioteki!

Miło nam poinformować, że dzięki naszej czytelniczce Karolinie pod biblioteczną choinką znaleźliśmy niespodziewany prezent - dwa pudła książek ufundowane przez Wydawnictwo Albatros. Aby otrzymać nagrodę Karolina musiała pokonać ponad tysiąc konkurentów, którzy tak jak ona zgłosili swoje biblioteki do konkursu i uzasadnili dlaczego to właśnie tam powinny powędrować książki.

Więcej  30.12.2017
"Zimowa zadymka" Agaty Podłęckiej

19 grudnia 2017 roku w PiMBP w Brzesku odbyło się trzecie przedświąteczne spotkanie z poetką Agatą Podłęcką zatytułowane "Zimowa zadymka".

Więcej  19.12.2017
Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

15 grudnia z wizytą do Oddziału dla Dzieci przybyły maluszki z Przedszkola Publicznego nr 3.

Więcej  15.12.2017
Świąteczna wizyta w szpitalu

13 grudnia udaliśmy się ze świąteczną wizytą do małych pacjentów Oddziału Dziecięcego w brzeskim szpitalu.

Więcej  13.12.2017
Małgorzata Mizia "Po przerwie" w brzeskiej Bibliotece

We wtorkowy wieczór 12 grudnia 2017 r. grono wielbicieli oraz pasjonatów sztuki uczestniczyło w otwarciu wystawy malarstwa "Po przerwie" - Małgorzaty Mizi. Jest to już druga wystawa krakowskiej Artystki w brzeskiej Bibliotece. Pierwsza miała miejsce w 2011 roku.

Więcej  12.12.2017
Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana

7 grudnia 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana pod hasłem "W ciszy serc..." zorganizowany z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci poety.

Więcej  07.12.2017
"Znów w Brzesku i znów miło"

5 grudnia 2017 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku po raz kolejny miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza - pisarza, poetę, tłumacza i leksykografa, laureata wielu literackich nagród. W jego dorobku znajduje się między innymi: nagroda "Guliwera" oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej  05.12.2017
Nasza Biblioteka w pierwszej dziesiątce Rankingu Bibliotek!

W siódmej edycji Rankingu Bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" brzeska Biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce.

Więcej  30.11.2017
"Kultura? W zasięgu!"

W ramach programu edukacyjnego "Kultura? W zasięgu!" młodzież PSP nr 1 w Brzesku uczestniczyła w zajęciach przybliżających działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku - "Za Naszą Wolność i Waszą - odkryj historię WP", które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Więcej  29.11.2017