Cyberprzemoc- zagrożenia płynące z Internetu

Dodano: 28 lutego 2014

Internet i telefon komórkowy w ostatnich latach odgrywają w naszym życiu ważną rolę. To nieodłączny element codziennej aktywności, pracy, rozrywki i życia społecznego. Niestety korzystanie z nowych technologii naraża nas również na niebezpieczeństwa.

W dniu 27.02.2014 r. w naszej Bibliotece odbyła się prelekcja, wzbogacona o prezentację multimedialną pt. „Cyberprzemoc- zagrożenia płynące z Internetu”.

Pan aspirant Bogumił Machaj z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oprócz charakterystyki zjawiska cyberprzemocy, poruszył również problemy związane z  prywatnością w Internecie, niebezpiecznymi kontaktami oraz przestępstwami internetowymi m.in. kradzież tożsamości, kradzież danych, oszustwa etc.

Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się co zrobić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy oraz jak reagować wobec sprawcy. Uczestnicy prelekcji uzyskali wiedzę na temat odpowiedzialności karnej związanej z omawianymi zjawiskami.

Uczestnicy wykazali duże zainteresowanie biorąc czynny udział w prelekcji.

Cyberprzemoc- zagrożenia płynące z InternetuCyberprzemoc- zagrożenia płynące z InternetuCyberprzemoc- zagrożenia płynące z InternetuCyberprzemoc- zagrożenia płynące z Internetu