MegaMatma uczy bezpłatnie w bibliotece!

Dodano: 11 marca 2014

Od dziś w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej możecie korzystać z bezpłatnego dostępu do ponad 7 tys. zadań wraz z rozwiązaniami, 320 testów i 1700 definicji, twierdzeń i wzorów w serwisie MegaMatma.pl. Nasza biblioteka bierze udział w projekcie „MegaMatma uczy w bibliotece!”. Jest to inicjatywa firmy MegaWiedza, która we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom publicznym bezpłatny dostęp do e-zasobów MegaMatma.pl, do końca marca 2015 roku.

MegaMatma dostępna na bibliotecznych komputerach to możliwość rozwiązywania testów i arkuszy egzaminacyjnych on-line, powtarzania materiału z poprzednich lat, przypomnienia wzorów i definicji. Co warto podkreślić serwis zawiera obszerne opracowania wszystkich tematów, jakie są omawiane w szkole, zadania wraz z wyjaśnieniem - krok po kroku - jak otrzymać prawidłowe rozwiązanie. MegaMatma to przede wszystkim pomoc w codziennej nauce - można dzięki niej nadrobić zaległości, lepiej przygotować się do sprawdzianu i wreszcie zrozumieć, a także polubić matematykę. Bezpłatna nauka w bibliotece może być też alternatywą dla płatnych korepetycji.

Z zasobów serwisu mogą korzystać wszyscy, począwszy od najmłodszych uczniów przez studentów różnych kierunków, nauczycieli matematyki, fizyki, chemii czy informatyki, po rodziców i opiekunów, którzy mogą pomóc swoim odopiecznym w nauce. MegaMatma jest dla każdego, kto na co dzień potrzebuje wiedzy z matematyki, ma z nią problem lub chce ją poszerzyć. Warto dodać, że treści zamieszczone w serwisie odpowiadają nowej podstawie programowej (z rozszerzeniem), są tworzone przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych, a recenzowane w całości, pod kątem dydaktycznym i merytorycznym, przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

By skorzystać z serwisu wystarczy przyjść do biblioteki (Dział Multimedialny, Oddział dla Dzieci) i zalogować się w serwisie MegaMatma.pl. Login i hasło otrzymasz od bibliotekarza. Po zalogowaniu można bezpłatnie korzystać z e-zasobów MegaMatma.pl. Więcej informacji na temat korzystania tutaj.

MegaMatma uczy bezpłatnie w bibliotece!