Kalambury historyczne

Dodano: 27 marca 2014

26 marca 2014 roku odbyło się piąte z kolei spotkanie w ramach cyklu lekcji regionalnych. Uczniowie biorący udział w tym cyklu organizowanym w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku mieli okazję utrwalić wiadomości o historii Brzeska grając w grę planszową.

Gra miała postać prototypu – więc jej wykonanie pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale pytania i zadania jakie młodzież miała za zadanie rozwiązać rekompensowały prostotę wykonania gry. Na planie miasta Brzeska cztery grupy przesuwały swoje pionki odpowiadając na bardziej i mniej skomplikowane pytania związane z historią Brzeska i okolicznych miejscowości. Ich ścieżka usiana była utrudnieniami w postaci pól zawierających zadania specjalne. Powtórzyliśmy wiadomości poznane w czasie wcześniejszych lekcji – należało się wykazać wiedzą administracyjną i geograficzną – dlatego gra zyskała na różnorodności.

Czy można uwierzyć, że historii można się uczyć wykorzystując kalambury? Tak! Te zadania oraz pytania losowane z czarnej skrzynki wywołały najwięcej emocji. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością i umiejętnością łączenia faktów historycznych. Elementem zaskoczenia było złote pudełko, w którym uczniowie tylko za pomocą dotyku musieli odgadnąć co znajduje się w środku i jak ten przedmiot wiąże się z historią Brzeska.

Mamy nadzieję, że ulepszona gra zainteresuje kolejne grupy uczniów – na których już teraz czekamy. Zgłoszenie chęci udziału w lekcji można dokonywać mailowo: bibliografia@bibliotekabrzesko.pl lub telefonicznie 14-66-312-02 wew. 14

Kalambury historyczneKalambury historyczneKalambury historyczneKalambury historyczne