Zapraszamy na wystawę malarstwa i rzeźby Agnieszki Kareckiej

Dodano: 29 marca 2014

Kolejnym wydarzeniem artystycznym, które odbyło się w naszej bibliotece dnia 26.03.2014 roku było otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby pochodzącej z Jurkowa Agnieszki Kareckiej. Autorka prezentowanych prac jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, a także Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1991 r. obroniła dyplom z ceramiki artystycznej w pracowni prof. Ireny Lipskiej - Zworskiej. Aneks z malarstwa wykonała pod kierunkiem prof. Józefa Hałasa.

Swoje prace ceramiczne i malarskie prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie Tarnowie, Nowym Sączu, Czchowie, Brzesku. Uczestniczyła w plenerach malarskich i ceramicznych.

Obecnie pracuje jako nauczyciel Zespole Szkół w Jurkowie oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie. Od roku 2013 uczy ceramiki w wiśnickim Liceum Plastycznym.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów plastyków.

Osobę i dorobek artystki przybliżył licznie zgromadzonej publiczności Jerzy Wyczesany wspominając jej wernisaże. Sama artystka przedstawiła swoje prace oraz opowiedziała o swoich inspiracjach. Na wystawę składają się rzeźby ceramiczne, cykl wykonanych na porcelanie aniołów, akwarele, pastele. Na szczególną uwagę zasługują prace wykonane specjalną techniką malarską na jedwabiu.

Wystawę można oglądać w Sali wystawienniczo-odczytowej w RCKB. Chętnych serdecznie zapraszamy.