Herbatka z pisarzem

Dodano: 1 kwietnia 2014

Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz i leksykograf, po raz kolejny przybył do brzeskiej biblioteki. W spotkaniu, które miało miejsce 27 marca, uczestniczyło około 100 dzieci ze PSP nr 2 i nr 3 w Brzesku oraz ZS w Dębnie.

Na początku pisarz powiedział kilka słów o sobie, rozmawiał też z dziećmi w języku angielskim, ponieważ z wykształcenia jest filologiem angielskim. Następnie przedstawił swój dorobek autorski, nie zdradzając przy tym żadnego z zakończenia swoich książek. Największym jednak zaskoczeniem dla uczestników spotkania była rozmowa o książkach przy „kawce” lub „herbatce.” Autor zapraszał ochotników do stoliczka, gdzie przy malutkich porcelanowych filiżankach i imbryczku dyskutowali o wybranych przez dzieci książkach: Czy wojna jest dla dziewczyn, Zawodowcy i Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Autor zaprezentował również swoją najnowszą książkę Noskawery.

Na koniec dzieci zasypały pisarza mnóstwem pytań, na które pisarz bardzo chętnie udzielał odpowiedzi. Był również czas na autografy na licznie zakupionych książkach oraz na wspólną fotografię. Z całą pewnością czwartkowe spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, podobnie jak poprzednie, pozostanie na długo w pamięci czytelników.

Galeria zdjęć

Herbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzemHerbatka z pisarzem

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe