Michał Rusinek o sztuce retoryki

Dodano: 10 kwietnia 2014

9 kwietnia 2014 roku gościem brzeskiej biblioteki był Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wykładowca historii literatury i retoryki na Wydziale Polonistyki UJ. Przez wiele lat był sekretarzem noblistki – Wisławy Szymborskiej, a obecnie prowadzi fundację Jej imienia.

W Brzesku spotkał się z młodzieżą ZSP nr 1, która wysłuchała ciekawego wykładu, o retoryce – nauce o tym jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić. Uczniowie poznali historię i zastosowanie retoryki. W tej sztuce, na co zwracał uwagę prelegent, bardzo ważne są gesty i inne komunikaty niewerbalne, które potwierdzają wypowiadane przez nas słowa.

Młodzież biorąca udział w spotkaniu nie miała powodów do znudzenia. Pomimo trudnej tematyki, wykład został bardzo pozytywnie odebrany. Spotkanie godne polecenia!

Michał Rusinek o sztuce retorykiMichał Rusinek o sztuce retorykiMichał Rusinek o sztuce retorykiMichał Rusinek o sztuce retorykiMichał Rusinek o sztuce retorykiMichał Rusinek o sztuce retoryki