Finisaż Wystawy Eugeniusza Molskiego

Dodano: 29 sierpnia 2011

27 sierpnia 2011 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się finisaż wystawy Eugeniusza Molskiego, artysty plastyka i ceramika, pochodzącego z mazowieckiej miejscowości Bagienice, a osiadłego w Nowym Wiśniczu.

Wydarzenie uświetnione było obecnością wielu znamienitych gości, artystów. Przybyli między innymi: dr Małgorzata Mizia, aktorka tarnowskiego teatru Ewa Romaniak, grafik i malarka Krystyna Baniowska-Stąsiek, kolekcjoner dzieł malarskich Michel Meyer, lekarka z artystyczna duszą Teresa Osika-Horzymek i artystka z Dębicy Renata Nagawiecka. W wydarzeniu wzięli również udział goście z regionu, Krzysztof Bigaj – kierownik Biura Promocji Urzędu Miasta Brzeska, państwo Popielowie – właściciele firmy Granit oraz Anna Gaudnik.

Eugeniusz Molski po prezentacji zdjęć z licznych podróży i zaproszeniu na kolejne imprezy artystyczne z jego udziałem, przekazał Bibliotece dwie swoje prace nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym im. Zbigniewa Herberta. Prace te stanowią wartościową pamiątkę, jaka pozostała po pierwszej wystawie wyeksponowanej w nowym budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Finisaż Wystawy Eugeniusza MolskiegoFinisaż Wystawy Eugeniusza MolskiegoFinisaż Wystawy Eugeniusza MolskiegoFinisaż Wystawy Eugeniusza MolskiegoFinisaż Wystawy Eugeniusza Molskiego