"Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II"

Dodano: 26 maja 2014

W dniu 21.05.2014 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym odbył się pokaz filmu dokumentalnego „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” w reżyserii Wandy Różyckiej – Zborowskiej. Okazją do zaprezentowania publiczności tego dokumentu była 94. rocznica urodzin Karola Wojtyły. W projekcji uczestniczyła młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także sama autorka filmu, z którą wszyscy uczestnicy pokazu mieli okazję się spotkać.

Pani Wanda Różycka-Zborowska opowiadała o swojej wewnętrznej potrzebie stworzenia filmu, inspiracjach i odczuciach jakie towarzyszyły jej pracy. Przygotowania, prace dokumentacyjne i montażowe trwały ponad rok. Film ma charakter bardzo osobisty. Zamiarem autorki było ukazanie życia św. Jana Pawła II i jego drogi do świętości jak „paciorków różańca”, od tajemnic radosnych poprzez bolesne, aż do chwalebnych.

Kierując do słuchaczy słowa św. Jana Pawła II „… każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko” podkreśliła jak ważnym drogowskazem dla nas wszystkich jest nauczanie Papieża – Polaka.

Projekcja filmu odbyła się przy współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Krakowie oraz Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.