Legendy na ulicy

Dodano: 4 czerwca 2014

Zapał młodzieży i niecodzienna inicjatywa – to przepis na udaną imprezę promująca czytelnictwo. Właśnie dzisiaj odbyła się przed budynkiem biblioteki prezentacja regionalnych legend w wykonaniu młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Prezentacja ta była próbą zachęcenia przechodniów do czytania. Dlatego rozdawaliśmy teksty legend, ale też zachęcaliśmy do czytania w ogóle.

4 czerwca 2014 r. przed siedzibę brzeskiej biblioteki wyszło prawie 30 uczniów w fantastycznych przebraniach, a każda grupa prezentująca legendę miała odrębny zestaw rekwizytów i  scenografię. Jak na teatr uliczny przystało wszystkie elementy były lekkie i łatwe do przeniesienia. Małe grupy teatralne umiejscowiły się na ławkach i pośród drzew nieopodal parku jordanowskiego czekając na przechodniów i uczniów zaproszonych z brzeskich szkół podstawowych. Punktualnie o godzinie 10 przybyły pierwsze zaproszone klasy więc rozpoczęło się prezentowanie legend. Również wielu przechodniów mogło poznać legendy naszego regionu. Kolorowe przebrania i scenografia, wykonana w czasie warsztatów z panią Anną Serwin, przyciągały uwagę każdego kto przechodził nieopodal.

Śmiałkom, którzy zadawali pytania lub odpowiadali na zadane im zagadki wręczaliśmy balony z logo naszej biblioteki. Dodatkowo na tych, którzy odważyli się przejść coraz węższym tunelem „Poszukiwaczy skarbów” czekały słodkie nagrody.

Talent aktorski uczniów był nagradzany sowicie brawami. Należy zaznaczyć, że młodzież wykazała ponadprzeciętny zapał biorąc udział w przedsięwzięciu. Kilka legend prezentowanych w czasie wydarzenia można obejrzeć na portalu YouTube, na stronie głównej PiMBP i na naszym facebooku.

Galeria zdjęć

Legendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicyLegendy na ulicy

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe