Bibułowe kwiaty

Dodano: 10 czerwca 2014

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyły się warsztaty rękodzielnicze „Bibułowe kwiaty”. Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Brzesku, pod okiem pani Władysławy Dziedzic z Iwkowej tworzyła bibułowe kwiaty. Pani Władysława na co dzień zajmuje się haftem ludowym, strojami, gorsetami ludowymi i od lat tworzy kwiaty z kolorowej bibuły, wykorzystywane m.in. przy tworzeniu palm wielkanocnych, wianków i bukietów. Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie mieli możliwość poznania tradycji z naszego regionu i w atrakcyjny sposób poszerzenia umiejętności artystycznych. Trzeba zaznaczyć, że to kolejna taka biblioteczna inicjatywa, pozwalająca zaktywizować młodzież szkolną, poprzez przybliżanie im dawnych, ale nadal aktualnych zwyczajów. Warsztaty wpisują się w działania biblioteki, promujące wiedzę o naszym regionie.

Bibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiatyBibułowe kwiaty