Dzieci lubią Florkę - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Dodano: 13 czerwca 2014

6 czerwca brzeską Bibliotekę odwiedziła Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Pisarka spotkała się z dziećmi z Przedszkola nr 1 i nr 10.

W czasie spotkania autorka opowiedziała dzieciom, skąd brała pomysły na historie o ryjówce Florce czy Bzyku Brzęku. Jak sama przyznała wszystkie te opowiadania powstały przez przypadek np. podczas zakupów w sklepie z używaną odzieżą znalazła śmieszną maskotkę z długim ryjkiem, która stała się pierwowzorem Florki. Pani Roksana podkreśliła, że pisarz musi uważnie obserwować rzeczywistość, bo właśnie w niej jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści.

Autorka czytała także zabawne fragmenty swoich książek, i zachęcała przybyłych czytelników m. in. do pisania pamiętników i listów. Przedszkolaki otrzymały też wiele przydatnych informacji o swoich emocjach i uczuciach, i o tym, jak sobie z nimi radzić.

Pod koniec spotkania pisarka w obrazowy sposób przedstawiła dzieciom etapy powstawania książki, od momentu zrodzenia się pomysłu w głowie autora, do znalezienia książki na półce w księgarni czy w bibliotece.

Pani Roksana od pierwszej chwili nawiązała świetny kontakt z małymi czytelnikami i od razu podbiła ich serca. Dzieci były zachwycone.