Brzeskie Dni Książki 2014

Dodano: 27 czerwca 2014

Tegoroczne multimedialne lekcje biblioteczne prowadzone w ramach Brzeskich Dni Książki w Oddziale dla Dzieci poświęcone były Tove Jansson i Lucy Maud Montgomery. "Mama Muminków" - pod takim hasłem przebiegały spotkania z dziećmi z klas I-III, podczas których uczniowie mieli okazję nie tylko poznać życie i twórczość pisarki i malarki, ale także odwiedzić Park Doliny Muminków w Naantali w  Finlandii. "Lucy Maud z Wyspy Księcia Edwarda" to z kolei temat przewodni lekcji dla uczniów z klas IV-VI, podczas których poznawali niezwykłą biografię L. M. Montgomery, autorki m. in. Ani z Zielonego Wzgórza. Przedszkolaki natomiast w czasie bibliotecznych spotkań dowiedziały się co nieco o historii książki. W sumie we wszystkich lekcjach bibliotecznych uczestniczyło ponad 800 dzieci.

W ramach Brzeskich Dni Książki odbyły się także trzy spotkania autorskie: z Renatą Piątkowską (dla uczniów szkół podstawowych), Roksaną Jędrzejewską-Wróbel (dla przedszkolaków) i Arkadiuszem Niemirskim (dla gimnazjalistów).

Brzeskie Dni Książki 2014Brzeskie Dni Książki 2014Brzeskie Dni Książki 2014Brzeskie Dni Książki 2014Brzeskie Dni Książki 2014Brzeskie Dni Książki 2014