XXI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Dodano: 14 września 2011

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na obchody XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej w Brzesku 22 września 2011 r.

22 września tradycyjnie, jak co roku młodzież gimnazjalna i licealna będzie miała okazję spotkać o godzinie 11:00 w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego pięcioosobową grupę poetów: Andrzeja Grabowskiego, Danutę Perier-Berska, Vladimira Stockman’a, Alicję Tanew i Andrzeja Żmudę. Zaproszeni poeci będą prezentować swoją twórczość, poprowadzą rozmowę o wartościach jakie niesie literatura o rozwijaniu wrażliwości, poczucia estetyki i piękna. W czasie spotkania będzie można również usłyszeć piosenki Alicji Tanew.

Zapraszamy wszystkich koneserów poezji i piosenki literackiej na popołudniowy koncert „Ballada dla Patrona” o godzinie 18:00 w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Imprezę uświetnią wystąpienia autorów z kraju i zagranicy, będą to między innymi: Kazimierz Burnat (Wrocław), ks. Wacław Buryła (Milicz), Jewgienij Churgin (Rosja), Dagnija Dreika (Łotwa), Jan Dydusiak (Australia), Andrzej Gnarowski (Warszawa), Andrzej Grabowski (Ciężkowice), Kazimierz Ivosse (Niemcy), Paweł Kubiak (Warszawa), Władimir Stockman (Rosja), Stanisław Szewczenko (Ukraina), Marek Wawrzkiewicz (Warszawa), Lam Quang My (Wietnam). Oprawę muzyczną wieczoru zapewni zespół Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. Patronat nad brzeskimi obchodami XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej pełni Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa.

XXI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka