Aktorka Dorota Segda gościem brzeskiej biblioteki

Dodano: 27 września 2014

Gościem czwartkowego wieczoru w brzeskiej bibliotece była Dorota Segda - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych, wykładowca PWST im. L. Solskiego w Krakowie

Dorota Segda dała się poznać jako bardzo ciepła osoba, która nie tworzy dystansu wobec odbiorców i nie kreuje się na niedostępną gwiazdę. O popularności aktorki świadczy fakt, że pytania z sali padały nieustannie. W czasie spotkania poruszała tematy związane z pracą w teatrze, rolami filmowymi, pracą w szkole aktorskiej. Nie stroniła jednak od anegdot związanych z życiem codziennym. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, skłaniającej do dzielenia się dobrymi wspomnieniami. Takim wspomnieniem o ojcu aktorki - Jerzym Segdzie, podzieliła się jedna z uczestniczek. Okazała się ona byłą uczennicą Jerzego Segdy, który przez kilka lat był nauczycielem radłowskiego liceum. Wspominała swojego profesora w ciepłych słowach, przypominając, że on również wykorzystywał teatr i grę aktorską w kształtowaniu swoich uczniów.

Spotkanie z aktorką Dorotą Segdą w brzeskiej bibliotece, okazało się trafioną ofertą dla naszych użytkowników. W sali wystawienniczej zgromadziło się wiele osób, które chciały spotkać się i porozmawiać ze znaną polską aktorką.