Literatura uśmiechu - co nam zostało z wakacji

Dodano: 3 października 2014

16 września gościł w Brzesku Andrzej Grabowski - poeta, satyryk i publicysta, autor licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureat "Orderu Uśmiechu".

Spotkanie autorskie, w którym wzięli udział uczniowie z PSP nr 3 w Brzesku, przebiegało pod hasłem "Literatura uśmiechu - co nam zostało z wakacji". Andrzej Grabowski opowiadał o swoich książkach, których akcja rozgrywa się właśnie w czasie wakacyjnych miesięcy. Czytał zabawne fragmenty Bractwa rycerzy, wywołując wybuchy śmiechu wśród dzieci. Ale literatura "wakacyjna" nie była jedynym tematem poruszanym w trakcie spotkania. Młodzi czytelnicy rozmawiali z pisarzem m. in. o jego pomysłach na nowe powieści i doświadczeniach literackich. Uczestnicy spotkania mieli też możliwość zakupienia książek, które opatrzone zostały dedykacją autora.