Grzegorz Kasdepke ponownie w Brzesku

Dodano: 31 października 2014

W samo południe 27 października rozpoczęło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke - autorem wielu bestsellerów książkowych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z PSP nr 2 i PSP nr 3 w Brzesku.

Pan Grzegorz opowiadając o swojej twórczości bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z dziećmi. Spotkanie rozpoczął od rozróżniania gatunków literackich jako przykład podając swoje książki. Napisał m.in. romanse: Tylko bez całowania!, horrory: Poradnik hodowcy aniołów, książki przygodowe: Kacperiada i kryminalne: Detektyw Pozytywka.

Uczestnicy spotkania przemierzyli także zawiłe ścieżki matematyki i frazeologii. Autor sięgnął po książkę Co to znaczy, w której w niezwykle prosty sposób tłumaczy znaczenie najczęściej używanych w życiu codziennym związków frazeologicznych. Powiedzenia: być w skowronkach, ładować akumulatory czy dostawać małpiego rozumu nie stanowiły dla dzieci najmniejszego problemu, aby je właściwie zinterpretować.

Pod koniec spotkania dzieci przeprowadziły "konferencję prasową" z pisarzem, zadając mu ciekawe, a nieraz zaskakujące pytania, ale żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Na zakończenie autor podpisywał swoje książki. Kolejka do podpisów ciągnęła się przez całą salę.