Biblioteka w Brzesku na 8 miejscu w rankingu bibliotek

Dodano: 31 października 2014

Drodzy czytelnicy, z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym Rankingu Bibliotek, organizowanym przez Instytut Książki i redakcję Rzeczpospolitej, nasza biblioteka zajęła 8 miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich i znajduje się na 16 pozycji w kategorii ogólnopolskiej.

W rankingu wzięło udział 802 biblioteki gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, które oceniano według kryteriów statystycznych jak np. poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości, wydatki samorządu na utrzymanie placówki, ale również działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników. W poprzedniej edycji rankingu biblioteka była analogicznie na 10 i 23 pozycji. Bardzo cieszymy się, że z roku na rok wyniki naszej pracy są coraz lepsze i dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom i użytkownikom, którzy doceniają naszą pracę i chętnie korzystają z naszej oferty.